Forumnavigatie
Je dient ingelogd te zijn om berichten te plaatsen. Heb je nog geen account? Klik hier om gratis te registreren.

Vraag over 'rel' attribuut bij affiliate linkjes met target="_blank"

Blijft vreemde en verwarrende zaak, vandaar mijn vraag aan jullie.

Wordpress en voor mij het standaard thema 2022 voegt automatisch bij toepassen target=”_blank” het attribuut rel=”noreferrer” toe.

Ben maar weer eens aan het onderzoeken gegaan bij onze AI vrienden en dan blijkt:

Chatgpt geeft aan: rel=”sponsored nofollow noopener” en niet gebruiken: ‘noreferrer’ zou onbetrouwbaar zijn voor herkennen affiliate linkje. Dit is een hot item.
Copilot (van Bing!): rel=”sponsored nofollow noopener” en hier ook geen ‘noreferrer’ gebruiken.
Gemini (van Google!): rel=”noreferrer sponsored nofollow noopener” juist wel het attribuut ‘noreferrer’ toevoegen. Zegt zelfs perfect, kan niet beter.

Dan onze affiliate netwerken, wat zeggen die.
Tradetracker: rel=”sponsored nofollow”
Daisycon: rel=”nofollow noopener sponsored”

Waar ik dan maar voor heb gekozen is om alleen rel=”sponsored nofollow noopener” toe te voegen en dat doe ik zo:

Aanbevolen plugins om ‘noreferrer’ eruit te halen bleken out of date of niet gemakkelijk te gebruiken, bovendien zouden ze niet betrouwbaar werken.

Dus los ik het zo op:

Bij een image voeg ik bij de linkrelatie ‘sponsored nofollow noopener’ toe en verwijder ik de automatisch geplaatste ‘noreferrer’.
Bij een tekst klik ik bij gevanceerd ‘nofollow en sponsored’ aan. Dan klik ik op de 3 puntjes rechts en ga naar ‘Als HTML bewerken’, haal de ‘noreferrer’ eruit en voeg ik in het script bij rel ‘noopener sponsored nofollow’ toe.
Bij een banner ga ik naar de instellingen, dan geavanceerd en dan Linkrelatie, haal de ‘noreferrer’ eruit en voeg ‘noopener sponsored nofollow’ toe.
Page opslaan en setting blijft zo. Probleem is wel dat na een update van WP en/of thema de setting ‘noreferrer’ weer terug kan komen. En dan denk ik het maar zo te laten. Toch wil ik het nu netjes hebben.

Die ‘rel’ is voor mij (en ook voor jou?) wel een dingetje. Graag jullie commentaar.